Вшанування героїв ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 грудня у Великоберезовицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід із вшанування героїв ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Учні 7-А класу  разом із класним керівником, вчителем фізики Третяк М.В. провели у 5-11 класах інформаційні хвилинки, у яких розказали про доцільність вибору дати 14 грудня та хронологію тих трагічних подій.

Техногенна аварія на Чорнобильській АЕС, яка сталася у ніч на 26 квітня 1986 року, в одну мить забрала 28 життів технічного персоналу та незліченну кількість тих, хто ліквідовував її наслідки.

27 квітня для участі в ліквідації аварії було залучено 1185 працівників міліції, 99 пожежників, 850 військовослужбовців внутрішніх військ. Спеціальна урядова комісія прийняла рішення про евакуацію населення.

Основну частину робіт було виконано упродовж 1986-1987 років. В них взяли участь приблизно 240 тисяч осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки – 600 тисяч. За офіційними даними, із Чорнобильської зони вивезено понад 90-тисяч жителів, загублено 48 тис. га землі, виведено з ладу 14 підприємств, 15 будівельних організацій, втрачено 10400 приватних будинків.

Куди не глянеш – все мов нереальне:

Стоїть край шляху дерево печальне,

Гудуть дроти високовольтних ліній,

Чорніє човен між розквітлих лілій.

Чортополохом обрій обростає,

Траву і квіти стронцій роз’їдає,

І час пересипається пісками

На полі, що шуміло колосками…

Чимало років минуло з дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок. Давайте берегти оточуючий світ! Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля.

Фото заходу ТУТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *