Всеукраїнське товариство “Просвіта” імені Т. Шевченка 8 грудня святкує 150 років з часу свого утворення!

Добродії – просвітяни,учасники учнівського товариства «Молода Просвіта» Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ст., Білецької ЗОШ І-ІІ ст. та Острівської ЗОШ І-ІІІ ст. завітали на урочисту імпрезу присвячену 150-річчю з часу утворення Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка.

Захід проходив на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Координатор проекту Наталія Чеканова .
З вітальним словом до присутніх звернулися Степан Костюк (директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею), Дарія Чубата (голова Тернопільського міського об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка), які наголосили, що «Просвіта” — найдавніше українське громадсько-культурне товариство, що в усі часи будило національну свідомість людей, несло свічу освіти у найвіддаленіші закутки української землі, поширюючи знання серед народу.

Метою діяльності Товариства “Просвіта” є утвердження української національної ідеї, духовності, української мови, національної культури, формування національної свідомості серед населення.
Наукові співробітники: Марія Кульчицька,Віра Шумська, Уляна Свередюк, Оксана Зборівська, Ольга Ревуцька та Вікторія Безбах представили матеріали експозицій музею, що розкриває історію «Просвіти» у місті Тернополі та його околиць, постаттю Олександра Барвінського (організатора філії «Просвіти» у Тернополі), Володислава Федоровича (керівника «Просвіти» в 1873-1877 рр.), роллю греко–католицьких священників у діяльності товариства, співпрацею Богдана Лепкого з товариством “Просвіта”.
Учні Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів представили літературно –музичне оформлення. Марія Іваніцька заспівала «Молитву за Україну», прозвучали вірші у виконанні Жовнірчик Вікторії, Кірик Аліни та Дробітливої Вероніки. Ведучі імпрези – Юзьків Сергій та Юрчишин Віталія. На завершення учасники учнівського товариства «Молода Просвіта» заспівали композицію «Піднімемо разом неньку Україну».

ФОТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *