День пам’яті жертв Бабиного Яру 2016р

29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру.
У 2016 році виповнюється 75-та річниця трагічних подій Бабиного Яру. Учні Великоберезовицької ЗОШ I-III ступенів також долучилися
до поминальних заходів. Напередодні ,28 вересня, учні початкових класів взяли участь у заході «Подорож у бухті Милосердя ». Вечір – реквієм «Бабин Яр – життя і смерть» об’єднав старшокласників та педагогів у спільній молитві та скорботі за жертвами Бабиного Яру. Увічнення пам’яті подій Голокосту ,реальне висвітлення подій Другої світової війни, запис спогадів очевидців , створення книг пам’яті ось,що повинно об’єднувати навколо спільної історії.
Щороку в цей жалобний день згадуємо про акцію масового знищення єврейського населення на території України. На державному рівні проходять траурні церемонії,мітинги,реквієми,покладання квітів до меморіалу у Бабиному Яру. Свідоме людство схиляє у скорботі голови перед усіма безневинними жертвами нацистського режиму в роки Другої світової війни. Бо там, у Бабиному Яру, за період з 29 вересня 1941 року почали масово знищували євреїв – мирне населення та військовослужбовців. Їхня кількість лише за два дні, 29-30 вересня 1941 року, сягає 33771 осіб – майже усе єврейське населення,що проживало у місті Києві. Подальші розстріли євреїв пройшли 1,2,8 та 11 жовтня 1941 року. За цей час було розстріляно близько 17000 євреїв. Події 29 вересня 1941 року відображено у створеному Державному історико – меморіальному заповіднику « Бабин Яр».
Не будьмо байдужими і ми…