День миру

З Днем миру вітаємо всіх!

Нехай буде мир на всій планеті,

Нехай скажуть люди НІ війні,

Щоб були щасливі всі діти на Землі!

Міжнародний день миру святкується 21 вересня. Свято встановлене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 30 листопада 1981 року. Сенс цієї дати – у зміцненні ідеалів миру серед всіх країн і народів планети.

Цікаві факти

Щороку церемонія свята починається рівно о 10 годині біля Дзвону миру, який подарувала ООН Японія в 1954 році. Дзвін миру встановлений у Нью-Йорку. Його відлили, використавши монетки, зібрані дітьми з 60 країн світу, а також різні нагороди людей: медалі, ордени.

Церемонія триває близько 15 хвилин. Спочатку Генсек ООН вдаряє по дзвону і виголошує промову, в якій звертається до народів усієї планети і закликає замислитися над тим, яке неоціненне значення має мир. Потім настає хвилина мовчання, після якої вже виступає Голова Ради Безпеки.

Білий голуб миру – один з найбільш впізнаваних символів миру. Малюнок намалював знаменитий художник Пабло Пікассо в 1949 році.

https://kor.ill.in.ua/a/610x0/2545838.jpg?v=637362873124646814

П’ять років тому 193 держави-члени ООН прийняли 17 цілей в області сталого розвитку. Порядок денний до 2030 року закликає держави вжити заходів, спрямованих на досягнення цих цілей протягом наступних 15 років. Цілі полягають у тому, щоб викорінити бідність, захистити планету і забезпечити загальне процвітання.

Тема 2020 року – Формуємо світ разом. Як відзначили в ООН, у цьому році стало зрозуміло, що зараз наш спільний ворог – це вірус, який загрожує здоров’ю, безпеці і способу життя всім людям на планеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *