У зв’язку з недопущенням резонансних подій серед  населення у разі виявлення вибухонебезпечного або  підозрілого предмета слід дотримуватися наступної послідовності дій:
– негайно припинити будь-які зайві дії поруч з  виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку:
– звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше, ніж 100 м, при цьому слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку.
У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони дітям, літнім людям та інвалідам;
– терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами «101», «102» та дати максимально детальний опис виявленого предмету і ситуації, що склалася. 

Алгоритм дій 

Управління звертається до краян із проханням зберігати пильність і пам’ятати, що їхня безпека залежить не тільки від професіоналізму правоохоронців, а й від уважності та правильності дій кожного із потенційних учасників екстремальної ситуації. 

Просимо громадян невідкладно інформувати правоохоронні органи про виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів, залишених без нагляду транспортних засобів, перебування в регіоні підозрілих осіб, а також дотримуватися таких рекомендацій щодо поведінки при виявленні підозрілого предмета, який може виявитись вибуховим пристроєм: 

Якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен знаходитися в цьому місці, то не залишайте цей факт без уваги. Якщо ви виявили річ у громадському транспорті, в якої немає господаря, опитайте людей, що перебувають поруч. Намагайтеся встановити чия вона і хто її міг залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водія. Якщо ви виявили невідомий предмет у під’їзді свого будинку, то опитайте сусідів, можливо він належить їм. Якщо власник не встановлений ‒ негайно повідомте про знахідку у найближче відділення поліції. Якщо ви виявили невідомий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію або охорону. 

У всіх перерахованих випадках: 

  • не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет; 
  • зафіксуйте час виявлення предмету; 
  • намагайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки; 
  • обов’язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (пам’ятайте, що ви є дуже важливим свідком). 

Пам’ятайте: зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо. 

Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями ‒ це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *