12 Фактів про ЧОРНОБИЛЬ

 1. Чорнобильська катастрофа настільки глобальна, що їй присвоїли 7-ий рівень небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій (INES).
 2. Місто Чорнобиль у другій половині VIII століття було одно з основних центрів хасидизму не поступаючись Уманю за своєю значущістю. В кінці XIX  століття населення міста становило понад 10000 тисяч осіб, з яких дві третини були євреями. У місті було близько 10 синагог.
 3. Потужний викид радіації «пофарбував» ліс поблизу Чорнобильської АЕС в яскраво-рудий колір. З того часу він називається «Рудий ліс».
 4. 50 мільйонів кюрі – такий загальний викид радіоактивних матеріалів. Ця сума дорівнює наслідкам вибухів 500 атомних бомб.
 5. Популяція і різноманітність в Зоні відчуження може конкурувати з найвідомішими заповідниками та національними парками світу.
 6. Про Чорнобиль вже зняли чимало фільмів. У 2019 році вийшов міні-серіал «Чорнобиль» від творців «Гри Престолів».
 7. Культова група Pink Floyd презентувала у 2014 році кліп на композицію «Marooned», знятий у місті- привиді Прип’яті.
 8. У Чорнобиль не можливо було потрапити без офіційного супроводу. У радіусі 30 км, 10 км і на вході у місто-привид стоять військові. Ваші ім’я та паспорт повинні бути надані в спеціальну установу за 7-10 днів до передбачуваного відвідування, а потім військові будуть перевіряти вас на кожному пункті.
 9. На території Чорнобиля  після 20.00 діє комендантська година.
 10.  У Чорнобилі знаходиться секретна радіолокаційна Дуга-2. 
 11.  Повний розпад останнього радіоактивного елемента на забруднених територіях (плутонію 239) до стану природного матеріалу відбудеться в 26486 році (через 24500 років після аварії).
 12.  Чорнобильська Зона відчуження стала образом у сюжетаж книг та комп’ютерних ігор: «COUNTER- STRIKE»; «S.T.A.L.K.E.R»; «CAL ON DUTY».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *